Загатка: Дали можете да откриете која гладна мачка ќе стигне до чинијата со храна во лавиринтот?

Загатка: Дали можете да откриете која гладна мачка ќе стигне до чинијата со храна во лавиринтот?

Седите во самоизолација и барате предизвик? Имаме нова загатка за љубителите на животните!

Дали можете да откриете која гладна мачка ќе стигне до чинијата со храна во лавиринтот? Само една од овие три гладни мачки е на вистинскиот пат до вкусната храна. Која е?

На просечно лице му се потребни околу 18 секунди за да ја реши загатката, а креаторите велат дека најбрзото време на завршување е 5 секунди. Дали можете да ја решите загатката за пократко време?

Загатка: Дали можете да откриете која гладна мачка ќе стигне до чинијата со храна во лавиринтот?

  • Решение:

    Загатка: Дали можете да откриете која гладна мачка ќе стигне до чинијата со храна во лавиринтот?

Пробајте да ги пронајдете ги разликите на овие 10 слики!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар