Забавно, но вистинито: Неколку изјави што никогаш нема да ги чуете од жените

Забавно, но вистинито: Неколку изјави што никогаш нема да ги чуете од жените

Жените се познати по тоа што сакаат многу да зборуваат, обожаваат шопинг, никогаш не ги забораваат важните датуми и сметаат дека секогаш се во право. Па, според ова, од нив никогаш нема да слушнете како ги изговараат овие изјави.

Забавно и интересно: Некои работи кои никогаш нема да ги слушнете од жените

1. Како мислиш денес ни е годишнина?

2. Може ли нашата врска повеќе да се заснова на физички контакт? Мразам што сме „само пријатели“.

3. Може ли вечерва да не зборуваме? Повеќе би сакала да гледаме телевизија.

4. Гушкање по секс? Не, благодарам.

5. Ми се допаѓа таа венчавка повеќе од нашата. Твојата бивша девојка навистина има добар вкус.

6. Беше интересно! Кога повторно ќе дојдат твоите пријатели за да гледаме заедно фудбал?

7. Душо, дали оваа облека прави мојот задник да изгледа премногу мал?

8. Дали повикот е за мене? Кажи им дека не сум овде!

9. Се изморив гушкајќи се…

10. Ќе го однесам автомобилот на сервис за да се смени маслото.

11. Не ми е гајле дали е на попуст! 200 евра се многу за еден фустан.

12. Повеќе би сакала да гледам фудбал и да пијам пиво со тебе, отколку да одам на шопинг.

13. Сакам кога излегуваш со пријателите во сабота вечер. Дури подобро би било ако имаш време да излезете и во недела.

14. Не грижи се, јас ќе го однесам автомобилот да му го променат маслото.

15. Решив да не носам облека додека сум дома.

16. Новата вработена девојка во мојата канцеларија работи како стриптизерка навечер. Ќе ја поканам на вечера.

17. Згрешив. Повторно ти си во право.

18. Слободно остави ја школката од тоалетната шолја подигната, ни најмалку не ми пречи.

19. Здодевно ми е, ајде да имаме секс.

20. Решив да престанам да носам облека додека сум дома.

21. Не мора да прашуваш за насоки. Сигурна сум дека ќе успееш и самиот да стигнеш до точната дестинација.

22. Многу си секси кога си мамурен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар