Забавни мемориски игри со Чарли Чаплин

Забавни мемориски игри со Чарли Чаплин

Проверете ги и подобрете ги вашите мемориски вештини со помош на легендата на немиот филм. 😉

Во првата игра, ваша задача е да пронајдете по две исти фотографии со Чарли Чаплин, користејќи што е можно помалку кликови.

(1) Забавни мемориски игри со Чарли Чаплин

Доколку успешно ја завршивте првата игра, пробајте ја и напредната верзија, во која треба да погодите која фотографија на кој филмски наслов одговара.

(2) Забавни мемориски игри со Чарли Чаплин


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар