Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Во еден момент, Снепчет направи неверојатна трансформација каде што се претвори од платформа за праќање секси фотографии во вистинска и легитимна социјална мрежа каде што исто така можете да праќате секси фотографии. Не е многу тешко да ја разберете пораката зад личност која стои гола спроти огледалото, но понекогаш потешко се интерпретираат подлабоките импликации на дел од секојдневните пораки кои ги добивате. Токму затоа Холи Карпентер решила да ја разоткрие вистината зад овие фотографии со цел да ви помогне полесно да „читате меѓу редови“.

Некој нека ме покани на состанок. Ве молам. Некој. Кој било!

(1) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Тешко вас ако вашите коментари се однесуваат само на кучето

(2) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Погледнете во градите

(3) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Фокусирајте се на фактот дека постои голотија зад фотографијата

(4) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Без шминка (но, биле потребни 30-тина фотографии за да се најде совршениот агол кој ќе ги скрие сите несовршености)

(5) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Набрзо очекувајте фотографија со изјавата „Се чувствувам многу дебело“

(6) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Пијаните фотографии се најинтересни

(7) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет

Маникирот исто така може да биде секси, нели?

(8) Вистинските значења зад типичните фотографии на Снепчет


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар