Вистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачка

Овие две животинки се забележани од страна на еден рибар на Езерото Ван во Турција. Тие се дружат заедно веќе една година. Си играат, се бркаат и се напаѓаат, но повторно се смируваат. Тие само сакаат да си играат.Вистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачкаВистинска приказна за пријателството помеѓу една лисица и една мачка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар