Видео кое ни го прикажува прекрасниот Лондон во 1927 година

Оваа неверојатна видео снимка во боја е направена во 1927 година, од страна на Клод Фрајз-Грин, филмски пионер од Британија. Тој направил серија патописи, употребувајќи ја техниката за процесирање на боја со која експериментирал неговиот татко Вилијам, кој инаку бил прочуен кинематограф.Видео кое ни го прикажува прекрасниот Лондон во 1927 годинаПостојат и многу други снимки кои се снимани во триесеттите години од минатиот век, а истите можете да ги погледнете на Јутјуб каналот на „BFI Films“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар