Тие очекуваат состанок со жешка риба, но таа се појавува малку променета од фотките на профилот

Тие очекуваат состанок со жешка риба, но таа се појавува малку променета од фотките на профилот

Бидете искрени, доколку се запознаете со атрактивна личност на социјална мрежа и се договорите да се видите во живо, дали би останале доколку таа има, да речеме, 20-30 кг повеќе? Во овој социјален експеримент атрактивна девојка договара состанок со неколку момци преку социјалната мрежа Tinder.

tie-ochekuvaat-sostanok-so-zheshka-riba-no-taa-se-pojavuva-malku-promeneta-od-fotkite-na-profilot-kafepauza.mk

Но, она што тие не го очекуваат е променета фигура со мошне голем стомак и неколку „бради“ под брадата. Таа се обидува да води нормален разговор, па дури и да ги убеди дека сè уште е истата личност, и нели, важно е она што секој го има во себе, но дали момците и покрај сè ќе останат, погледнете и сами.

А што мислите, дали во обратната ситуација би било исто? Дали девојка која се договорила да се види со згодно момче кое го запознала на интернет, ќе избега или ќе сака да се види повторно со тоа момче кое ќе ѝ се појави во живо со неколку стомаци на себе?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар