Само една чаша од овој пијалак ќе го исчисти вашето тело од сите токсини

Само една чаша од овој пијалак ќе го исчисти вашето тело од сите токсини

Постои многу едноставен рецепт за чистење на организмот од сите токсини. Организмот реагира веднаш после конзумирањето на овој едноставен сок. Тој ќе ги нападне токсините, ќе ги уништи, а вам ќе ви даде дополнителна енергија.


samo-edna-chasha-od-ovoj-pijalak-kje-go-ischisti-vasheto-telo-od-site-toksini-kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 1 лимон
  • 4 јаболка
  • 1 свеж корен од ѓумбир
  • Чаша вода
Начин на подготовка:

Сите намирници треба да се органски. Лимонот излупете го и заедно со јаболката (сосе лушпа), коренот од ѓумбир и водата ставете ги во соковник. Подгответе го овој пијалак наутро и конзумирајте го пред појадок на празен стомак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар