Тест: Омилената самовила има важна порака за вас!

Тест: Омилената самовила има важна порака за вас!

Погледнете ги овие слики и одберете ја самовилата што најмногу ви се допаѓа. Таа има порака за вас.

Тест: Омилената самовила има важна порака за вас!

  • Самовила бр. 1

    Ако ја избравте првата слика, време е да ја повратите вашата виталност и одново да ја откриете радоста на животот, особено во малите нешта кои често знаат да изненадат со својата едноставност. Нурнете се во нови авантури и почнете да го живеете животот што го посакувате. Не заборавајте дека кога се обврзувате да ги исполните вашите соништа, природата и универзумот на чудесно необјасниви начини ги здружуваат своите сили за да ви пружат помош. Освен тоа, самите луѓе во вашата средина ќе почнат да ви помагаат во моментите кога најмалку ќе очекувате.

  • Самовила бр. 2

    Светот е симфонија од светли, нежни, лесни, одлучувачки, чисти и испреплетени бои. Откажете се од илузијата дека сте ја нашле најдобрата боја бидејќи таа не постои. Секоја ситуација, секој момент, секоја емоција, како и секој цвет, има различни бои. Ако сте ја избрале втората слика, тоа е затоа што дојде време да им се препуштите на задоволствата на животот со сознанието дека најважниот момент е сегашноста. Не грижете се за совршенството и уживајте во она што го имате.

  • Самовила бр. 3

    Овој избор содржи јасна порака: во овој момент од животот треба да се соочите со нозете цврсто на земја. Само цврстиот и рационален став ќе ви овозможи да ги видите работите јасно и реално. Вие сте идеалист и можеби ви е потребна храброст да се вратите во реалноста, но понекогаш тоа е единственото решение. Веројатно сте полни со прашања од типот што да правам, каква одлука да донесам, каде да одам. Важно е да разберете дека еден ден, многу брзо, сè ќе има смисла, дека сè што треба да се случи ќе се случи во вистинско време кога најмалку очекувате. Бидете оптимисти, дејствувајте со љубов секој ден и продолжете да одите напред за да ги остварите вашите соништа. Денешните предизвици ќе станат ваша радост утре. Без разлика колку пати ќе паднете, секогаш продолжете да станувате, а вашата решителност ќе биде наградена во вистинскиот момент.

Откако го направивте овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете кои се моменталните позитивни и негативни аспекти од вашиот живот.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар