Тест: Омилената карта крие посебна порака за вашиот љубовен живот!

Тест: Омилената карта крие посебна порака за вашиот љубовен живот!

Одвојте 5 минути за себе во текот на кои мирно ќе можете да ги набљудувате картите. Интуитивно изберете ја онаа која најмногу ве „привлекува“. Таа има посебна порака за вас!

Тест: Омилената карта крие посебна порака за вашиот љубовен живот!

  • Карта бр. 1 – клуч

    Доколку ја избравте оваа карта, тоа значи дека она што ви е најмногу потребно во моментот е одлучноста. Време е да доживеете среќа и хармонија, но дали и колку ќе бидете среќни, тоа ќе зависи само од вас. Дојде моментот да го направите вистинскиот избор. Вие го имате одговорот како да го постигнете она што го сакате и како да стигнете до таму. Клучот во вашите раце означува дека вие го имате решението во поглед на љубовта. Доволно е да продолжите да се движите напред за да го направите она што морате.

  • Карта бр. 2 - детелина со четири листа

    Во љубовта, оваа карта ги означува нестабилноста, несигурноста и привремените тешкотии за кои ви е потребна мудрост доколку сакате да ги решите. Пред да преземете каква било акција треба добро да размислите и да анализирате. Да го спречите некој да го прави она што го сака може да биде себично. Наместо тоа обидете се да ја разберете саканата личност и проанализирајте како партнерот се однесува во одредени ситуации. Тоа ќе ви помогне да избегнете многу непријатни мигови.

  • Карта бр. 3 – ѕвезди

    Желбата за независност е присутна или кај вас или кај вашиот партнер и тоа внесува несигурност во врската. Важно е да ги споделите чувствата еден со друг за да го одбегнете дистанцирањето во иднина. Доколку сте слободни, време е да започнете нова врска, а ако веќе постои некој кој ви го привлекува вниманието, бидете храбри и не двоумете се.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг кој ќе ви открие како се однесувате кога сте заљубени.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар