Тест: Изберете патека и видете каде води патот што сте го одбрале во животот

Тест: Изберете патека и видете каде води патот што сте го одбрале во животот

Изберете една патека од сликата и видете каде води патот што сте го одбрале во животот.

Тест: Изберете патека и видете каде води патот што сте го одбрале во животот

1. Патот на другиот свет

Имате чувство како да не припаѓате на овој свет. Уште од детството сакавте да го гледате светлото ноќно небо и да се прашувате каде е вашиот вистински дом. Барате друга реалност.

Научната фантастика, митологијата и готската романса се вашите омилени теми. Имате можност да направите нешто сосема ново, дури и ако тоа е предизвик за другите околу вас.

2. Патот на самовилата

Вашиот пат е пат на чувствителност, љубезност и искрена емпатија. Вашите соништа, визии, страсти и желби прават да се чувствувате како самовила во овој суров свет. И покрај тоа што сте доживеале многу разочарувања и сте исклучително ранливи, сепак чувствувате дека некоја самовила ќе го смени резултатот.

Вие верувате во моќта на добрината. Романтиката е дел од вас. Сакате поезија, класична музика и џез и уживате во убавината на секоја форма.

3. Патот на мистицизмот

Ова е патот на старите начини. Лавиринтот е патот на оние кои бараат вистинско просветлување, кои секогаш ја бараат вистината за светот. Симбол на алхемичарите и на култните школи – лавиринтот го покажува патувањето на душата до магичните сфери.

Ве интересираат волшепства и антички религии. Симболите и ритуалите се важни за вас. Ја сакате старата традиционална музика и ги сакате античките учења.

4. Патот на разбудениот

Ова е патот на духовноста. Сонцето изгрева, но ноќта ќе дојде повторно. Сепак, знаете дека и сонцето ќе изгрее повторно. Вас ве водат вашите мртви предци и ќе добиете голема помош преку соништата и визиите. Емоцијата е поважна од логиката.

Имате читано книги од големи учители од кои научивте како можете да ја надминете вашата природа и како да се соочите со стравот од смртта. Сакате необична музика и уживате во апстрактната уметност.

5. Патот на интуитивниот

Животот нема граници за вас. Интуицијата ве води низ животот и понекогаш ѝ пркосите на гравитацијата. Верата е вашето оружје и иако многу ваши пријатели ве одвлекуваат да продолжите по тој пат, вие знаете дека сте го направиле вистинскиот избор.

Секогаш наоѓате решение кога никој друг не може да го најде. Сакате да патувате, да читате современи романи и да имате интересна и успешна кариера.

6. Патот на мајката природа

Вие разбирате повеќе од кој било друг дека сме дел од овој свет. Отсекогаш сте биле близу до елементите на природата и се чувствувате поврзани со животинското царство. Покрај тоа, секогаш ве привлекувала магијата на растенијата и моќта на дрвјата.

Сакате да живеете на село, далеку од градските превирања. Вашите идеи се хармонични, а семејството ве прави среќни. Читате стари приказни и историски книги. Вашата омилена музика се звуците што ги слушате на тивко место.

Изберете слика и откријте што ве чека во ноември

Изберете слика и откријте што ве чека во ноември

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар