Тест: Изберете бумеранг и откријте што е тоа што набргу ќе се врати во вашиот живот!

Тест: Изберете бумеранг и откријте што е тоа што набргу ќе се врати во вашиот живот!

Сè во животот се враќа и на крајот секој го добива она што го заслужува. Направете го овој тест и откријте што е тоа што набргу ќе ви се врати.

Тест: Изберете бумеранг и откријте што е тоа што набргу ќе се врати во вашиот живот!

 • Бумеранг бр. 1

  Многу луѓе ја искористија вашата добрина на многу начини, а тоа ви го отежна животот. Сепак, време е да бидете наградени за вашата добрина. Со други зборови, време е да го добиете она што заслужувате, односно среќа. Ви претстојат многу среќни денови овој период.

 • Бумеранг бр. 2

  Одамна престанавте да верувате дека вреди да се биде љубезен бидејќи многупати досега бевте искористувани поради вашата љубезност и добрина. Но, набргу ќе бидете наградени за сета ваша добрина. Ве очекува голема промена која ќе ви го подобри животот.

 • Бумеранг бр. 3

  Досега правевте многу повеќе добри отколку лоши дела. Но, направивте една грешка во минатото чија лекција сепак навремено ја научивте. Меѓу другото, во наредниот период ќе ви се исполни една од вашите големи желби како награда за вашите добри дела.

 • Бумеранг бр. 4

  Отсекогаш сте се однесувале внимателно и промислено. Сепак, во вашето срце сè уште постои топлина. Набргу ќе сфатите дека добрината секогаш се исплаќа на крајот. Ќе ви се остварат желбите и вие ќе уживате во вашите среќни моменти. Единственото нешто што не смеете да го заборавите е да правите добри дела.

Доколку се забавувавте со овој мал тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да добиете порака од моќниот шаман.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар