Татко употребува обратна психологија врз синчето

Вербалната интеракција помеѓу родителите и малите деца секогаш е многу интересна. Ова смешно видео дефинитивно го прикажува тоа на дело. Видеото е на шпански со превод на англиски, а во него таткото употребува обратна психологија за да го разубеди своето дете. На крајот таткото си го постигнува своето, а кутрото ќе заборави што сакало…


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. E Reply

    ова како од цртаните филмови со Дачо и Ушко 🙂 🙂 🙂

  2. Михаела Reply

    фала им за советот како да си го воспитам детето хахахаха

Остави коментар