Татко со помош на Фотошоп ја сместува ќерка си во опасни ситуации за да ја зголеми свеста за рак

Татко со помош на Фотошоп ја сместува ќерка си во опасни ситуации за да ја зголеми свеста за рак

Сè почнало како внатрешна шега. Откако поминала 6 месеци од својот живот во болници, Хана добила трансплантација на коскена срж која го спасила нејзиниот животот. Знаејќи дека е многу нежна, 32-годишниот дизајнер од Даблин, го преплашувал своето семејство и пријателите на Фејсбук така што ја сместувал Хана во навидум опасни ситуации. Изгледа како ништо посебно, но доволно да ги натера луѓето да помислат „Што по ѓаволите…?!“

(1)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

Откако се прославил на Редит, тоа што почнало како внатрешна шега се претворило во можност за зголемување на свеста на луѓето.

„Од 27 милиони донатори, тројца беа соодветни, а донацијата дојде од една анонимна госпоѓа од Германија. Бидејќи испуштивме многу нормални активности во првите години, сега секогаш кога сме во можност да правиме работи надвор од изолацијата, постојано се фотографираме“, вели таткото.

Во продолжение погледнете ги прекрасните фотографии од таткото и ќерката што уживаат во животот благодарение на донацијата на коскена срж и размислете како вие би можеле да спасите нечиј живот!
(2)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

(3)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

(4)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

(5)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

(6)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk

(7)tatko-ja-fotoshopira-kjerka-mu-vo-opasni-situacii-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар