Татко прашал што е инфлуенсер, рекол „Пф, можам да го направам тоа“ и собрал 343 илјади следбеници

Можете слободно да ги отследите сите од Инстаграм, бидејќи овој татко е единствената дневна доза на забава што ви е потребна! Да ги парафразираме неговите обожаватели, тој е сè што еден човек би сакал да биде – силен, забавен и изгледа одлично во жолто. Инфлуенсерот Омар од Остин Тексас го освои Инстаграм како торнадо. А како почнало сè?

Еден ден, неодамна, тој ја прашал ќерка си што е тоа инфлуенсер. Откако таа детално му објаснила, тој рекол: „Пф, можам да го направам тоа!“ Брзо потоа го создал својот Инстаграм профил и почнал секојдневно да објавува фотографии. Тој ја објавил својата прва фотографија на 4-ти мај и во моментот на пишувањето на овој текст, веќе има над 343 илјади следбеници!

Сакате да дознаете како успеал? Погледнете ги неговите објави и брзо ќе ви стане јасно!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар