Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

Без разлика дали ви се допаѓа тоа или не, повеќето од нас ќе се претворат во нашите родители. Од нешто сосема мало, како начинот на смеење, па сè до поголеми нешта, како изборот на кариера, голема е веројатноста да наследите нешто од родителите. Некои луѓе едноставно не можат да ги поднесат сличностите со нивните родители, но не и децата на родителите на фотографиите во продолжение. Погледнете ги фотографиите што ги убедиле луѓето дека нивните родители биле многу поинтересни личности од нив.

1. „Мајка ми летала хеликоптери за армијата во 80-тите“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

2. „Омилената фотографија од мајка ми. Таа била единствената жена во областа на заварувањето во 1984-та“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

3. „Татко ми на првото работно место во НАСА!“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

4. „Татко ми скока од перка на подморница во Тихиот Океан, летото 1983-та година“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

5. „Мојата бремена мајка држена на нишан се обидува да си оди дома, мај 1969-та“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

6. „Татко ми и мајка му ветеринар со нивното милениче лав, кое го чувале 2 години, 1959-та“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

7. „Мајка ми прави стој на раце на два скејтборди во 80-тите“

Стари фотографии со кои децата сфатиле дека нивните родители се многу поинтересни личности од нив

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар