Спортски модел од новото Фичо

Abarth“ го претстави нивниот последен проект, спортски модел од „Фијат 500“, кој има стандарден мотор со турбополнач и интеркулер. Моторот има моќност од 160 коњски сили, а возилото е поддржано со нов систем за суспензија и нов систем за сопирање.Спортски модел од новото ФичоВозилото има стандардни 16-инчни „Pirelli“ тркала, а достапен е и модел со-17 инчни тркала во црна или бела боја. За да се долови спортскиот дух на возилото, „Abarth“ додаде и два издуви, горен спојлер и спортски ленти од двете страни на шасијата. Зависно од бојата, лентите се достапни во црна, бела и црвена боја.Спортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото ФичоСпортски модел од новото Фичо
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар