Спа за бебиња: Нивните релаксирани лица ќе ве насмеат и ќе ви го подобрат денот!

Спа за бебиња: Нивните релаксирани лица ќе ве насмеат и ќе ви го подобрат денот!

Кога имате премногу обврски и премалку време за да ги завршите, сè што ви е потребно е топла бања и добра масажа за да се опуштите и да можете да продолжите – особено ако сте бебе! Во Западна Австралија постои едно место, Baby Spa Perth, каде што се нуди хидротерапија и масажа за клиенти под 6 месеци. За дополнително уживање, секој клиент добива и сопствена патентирана направа за уживање во вода, позната како „Bubby“. Не само што овие мини бањи се неизмерно неодоливи, туку тие ги релаксираат малите и ги подготвуваат за часови по пливање. Овие фотографии го поминаа целиот Интернет, и луѓето едвај издржуваат да ги гледаат без да се стопат од среќа. Погледнете и самите зошто е тоа така!

Оваа бања во Австралија е првата направена исклучиво за бебиња

(1) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Тука бебињата уживаат во топла бања и нежни бранови

(2) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Патентираната направа за уживање во вода – Bubby, ги чува бебињата удобно и безбедно

(3) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Искуството им овозможува на родителите и бебињата да се поврзат во удобна атмосфера

(4) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Не само што е неодолива, туку хидротерапијата е и многу добра за нивното здравје

(1) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Во водата, бебињата можат слободно да се движат, што им помага да развијат мускули и цврстина на коските

(5) spa-za-bebinja-nivnite-relaksirani-lica-kje-ve-nasmeat-i-kje-vi-go-podobrat-denot-www.kafepauza.mk

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар