Со кунг фу до совршениот рецепт

Со кунг фу до совршениот рецепт

Краткиот анимиран филм „The Best Recipe“ (Најдобриот рецепт) ќе ви побуди мала возбуда и ќе ви го разбуди апетитот. Се работи за едно мало животинче кое се мота во кујната на еден готвач, кој пак се обидува да стигне до совршениот рецепт за традиционални кифли полнети со свинско. Тапирот, животно слично на свињата, се лакоми по кифлите привлечен од миризбата, па кога готвачот ќе го забележи, настанува тепачка.

Со кунг фу до совршениот рецепт

Филмот е дело на петмина студенти од „One Academy“ од Малезија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар