Со каква четка ја чешлате косата? Одговорот може да ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Со каква четка ја чешлате косата? Одговорот може да ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Во последно време, постојано гледаме тестови што тврдат дека можат да ни откријат интересни информации за нашиот карактер врз основа на некаков избор. Иако ова навидум звучи смешно, сепак постои вистина во тоа дека секој избор што го правиме произлегува од некаква потсвесна причина што е тесно поврзана со нашите особини. Овој пат, треба да ја одберете четката за коса што најчесто ја користите и можеби ќе се изненадите од резултатите кои секако не треба да ги сфаќате премногу сериозно, туку како еден вид забава. Па, која четка ја одбравте?

Со каква четка ја чешлате косата? Одговорот може да ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Четка под број 1

Вие сте многу срдечни и едноставни, а тоа ве издвојува од останатите жени. Некои луѓе мислат дека сте премногу едноставни, меѓутоа тоа е само првиот впечаток. Секогаш сте доследни на себе и никогаш не дозволувате да ве навредат ситници. Всушност, вие никогаш не сте повредени, бидејќи верувате дека само слабите луѓе доживуваат негативни емоции. Никогаш не губите време на негативност. Наместо тоа, се обидувате да уживате во секој момент од вашиот живот. Ако не сакате да бидете во нечие друштво, едноставно се држите подалеку од таа личност. Вие сте тип жена која ја постигнала животната мудрост.

Четка под број 2

Вие сте како прозрачни нимфи. Многу сте женствени и нежни. Разговарате грациозно, нежно се смешкате и никогаш не се вознемирувате. Сакате да носите здолништа и фустани, иако добро ви стојат сите парчиња облека. Никогаш не ги криете вашите женствени квалитети, бидејќи тие ве прават уште пораскошни и поелегантни. Никогаш не сте се интересирале за лидерската позиција.

Четка под број 3

Многу сте променливи. Го менувате вашето мислење со брзината на светлината. На другите луѓе им е многу тешко да ве следат. Меѓутоа, не треба да се грижите. Сѐ уште постојат луѓе кои можат да се носат со вашата променливост. Освен тоа, вие сте секогаш љубезни и секогаш им помагате на луѓето. Често ги менувате работните места, бидејќи верувате дека промената секогаш е добра.

Четка под број 4

Многу сте скромни и никогаш не сакате да се фалите. Секогаш ја кажувате вистината, без разлика за какво прашање станува збор. На некои луѓе не им се допаѓате поради вашата директност и искреност, бидејќи не се подготвени да ја чујат вистината за себе. Меѓутоа, луѓето кои ја сакаат вистината, ги ценат вашите мислења и совети. Секогаш носите удобна облека. Никогаш нема да облечете неудобни високи потпетици, дури ни кога би требало да чекорите по црвен тепих. Се сакате онакви какви што сте.

Четка под број 5

Генерално гледано, задоволни сте од она што го имате во животот. Несомнено е дека имате минималистичка природа. Никогаш не ги задржувате работите што не ви се потребни. Што се однесува до облеката, секогаш го одбирате она што ви е најудобно и најпрактично. Никогаш не трошите пари на непотребни работи. Наместо тоа, вложувате во корисни нешта како што се образование, патувања и здравје. Немате премногу пријатели. Внимателно ги одбирате животните партнери, па затоа можно е да стапите во брак во повозрасни години. Токму поради тоа, ќе бидете среќни во бракот.

Четка под број 6

Стабилноста е вашиот главен квалитет. Вие сте многу стабилни во вашиот вкус, навики и желби. Секоја промена ве прави депресивни. Вие сте навистина многу конзервативни. Многу ви е тешко да се прилагодите на промените и да ја излезете од вашата удобна зона. Обидете се да бидете пофлексибилни. Промените не се секогаш толку страшни колку што ви се чинат. Верувајте во животот! Тој не е секогаш толку непредвидлив.

Во продолжение одберете кармин и дознајте нешто повеќе за вашата внатрешна убавина.

(1) Кој кармин ви се допаѓа најмногу? Изборот ќе ви открие нешто повеќе за вашата внатрешна убавина


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар