Слатки кактуси кои не мора да се плашите да ги допрете

Откако ја напуштила нејзината работа во ПР и маркетинг агенција пред 6 години, самоуката пекарка Алана Џонс-Ман решила да се посвети на нејзината страст за пекарската работа која таа ја спојува со дизјанирањето.

1-slatki-kaktusi-koi-ne-mora-da-se-plashite-da-gi-doprete-kafepauza.mk

Според неа, сѐ е во деталите. Таа верува дека ставањето на личниот печат при изработката на слатките, декорациите, поканите за свадба, може да направи секоја прилика да биде незаборавна.

2-slatki-kaktusi-koi-ne-mora-da-se-plashite-da-gi-doprete-kafepauza.mk

Дел од нејзината работа се овие неверојатно детални кактуси кои слободно можат да се јадат.

3-slatki-kaktusi-koi-ne-mora-da-se-plashite-da-gi-doprete-kafepauza.mk4-slatki-kaktusi-koi-ne-mora-da-se-plashite-da-gi-doprete-kafepauza.mk5-slatki-kaktusi-koi-ne-mora-da-se-plashite-da-gi-doprete-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар