Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Некогаш за да ви се врати вербата во целото човештво доволна е само една слика. Погледнете ги овие моќни фотографии кои ќе допрат до вас, ќе ви го разнежнат срцето а можеби и ќе ви го променат животот.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Фондацијата Make a wish на 5-годишното детенце болно од леукемија, му ја исполни желбата да биде облечено во мала верзија на Бетмен. Неговиот брат е облечен како Робин.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

На двајца браќа им се остварува детскиот сон.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Детенце кое боледува од рак си исцртува коса на огледалото.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Сивото куче води друго слепо куче на прошетка.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

За време на Виетнамската војна, жена држи цвеќе пред војниците.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Кучето го оплакува својот починат господар.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Германскиот канцелар Вили Брандт, кој бил дел на движењето против Хитлер, паѓа на колена пред меморијален споменик на едно еврејско гето.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Болна мајка ја гледа венчавката на ќерка си преку Скајп.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Слика која ја прикажува љубовта меѓу болниот Лукас и неговото куче Џуно.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Една од натпреварувачките колабирала за време на трката, а другата натпреварувачка ја носи до целта.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Во Индија сиромашни деца се стекнуваат со бесплатно образование од страна на учители-волонтери, под еден мост.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Папата Франсис бакнува еден изобличен човек.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Овој човек пробува на секаков можен начин да си ја спаси сопругата.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Војникот го гледа своето дете за прв пат.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

За време на меморијалот, на ова 8-годишно момче му е врачено знамето на неговиот починат татко.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Мало девојче и стара жена, жртви на ураганот Катрина, се држат за раце за време на нивната евакуација.

Потресни фотографии кои ќе ве расплачат

Овој брачен пар по 88 години во брак ја добива првата свадбена слика.

Погледнете уште моќни фотографии тука.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар