Скијање на вода на шанкерско столче

Автор: Весна Јовановска

Ако за да ги реализирате вашите желби, потребни ви се на пример, предмети кои во моментот не можете да си ги дозволите, тогаш обидете се да импровизирате. Може слободно да се послужите со нешто од вашиот дом. Но, погрижете се тоа да бидат ваши лични работи, бидејќи е можно да не успеете да ги сочувате во нивната првобитна положба. Погледнете како овој американец умешно скија на вода со шанкерско столче и дрвен диск… Скијање на вода на шанкерско столчеКреативниот американец од Мисури, САД, покрај тоа што успева да седне на шанкерското столче, тој во еден момент се качува на него и исправено стои. Тоа што со голема брзина се движи по водата не го спречува без проблем да се сврти на столчето за 360 степени…

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар