Ситуацијата две години по цунамито во Јапонија

Во март 2011 година, Јапонија ја погоди силен земјотрес кој потоа предизвика цунами, нанесувајќи ѝ на земјата катастрофални штети. На овие слики ќе имате прилика да направите споредба на погодените реони веднаш по несреќите, една година подоцна и денеска.Ситуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во ЈапонијаСитуацијата две години по цунамито во Јапонија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Ilievski Reply

    Znaci nie vo Makedonija sekoj den imame cunami?

Остави коментар