Што се случува во телото на бремените жени?

Што се случува во телото на бремените жени?

Изгледа бременоста е малку застрашувачка кога ќе сфатите што точно се случува во телото на жената. Овој одличен гиф ни покажува како сите внатрешни органи се поместуваат со цел да направат место за бебето во матката на мајката, покажувајќи ни ги сите промени од зачнувањето до породувањето. За време на бременоста, срцето чука посилно, органите се притискаат, а мускулите и зглобовите се опуштаат. Застрашувачко? И ние мислиме така. Бидете ѝ благодарни на вашата мајка бидејќи вие буквално 9 месеци сте ѝ седеле врз мочниот меур…

бременост, жена, органи, гиф, бебе,


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар