Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?

Додека една мајка од Америка била во тоалетот, нејзините деца ù подготвувале изненадување во дневната соба. Таа се задржала повеќе од вообичаено бидејќи не се чувствувала добро и кога се вратила, целата дневна соба била прекриена со брашно, како во неа да паднал снег. Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?Што е најтрагично, двајцата виновници не ни биле свесни зошто нивната мајка е толку вџашена и безгрижно си играле во хаосот, небаре брашното е песок, а тие се на плажа.Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?Ваквата сцена, мајката ја снимила со домашна камера и ја прикачила на Јутјуб на 17 ноември и видеото досега е погледнато над 800.000 пати.

„Дали вие момци влеговте во брашното?“ – им се обраќа мајката на едногодишниот и тригодишниот син кои го нашле неодамна купеното брашно во кујнскиот елемент и ја уништиле целата куќа. Потоа прави тура низ целата дневна соба и ходникот, при што доаѓа до заклучок дека местото изгледа како „Снешко Белчо да повратил низ целата дневна просторија“.Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?Што се случува кога две дечиња си играат со брашно?Дел од нејзиниот опис под видеото гласи:
.

„Оваа кеса е од 2 кг и 300 г. Не ми верувате? Подајте му една ваква полна кеса на вашето тригодишно дете и видете што ќе се случи.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар