Што прават суперхероите кога не го спасуваат светот?

Давид Куберо, артист од Барселона, започнал интересна серија фотографии во која ни ги покажува суперхероите како сосема обични луѓе, со сосема обичен живот. Тој има огромна колекција играчки којшто решил да ја искористи на малку поинаков начин – доближувајќи ни ги суперхероите до нас! Погледнете ги неговите забавни фотографии што ќе ве насмеат и без сомнение ќе ве расположат.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар