Еве што не треба да правите во текот на 2020 година: Овие работи носат несреќа

Еве што не треба да правите во текот на 2020 година: Овие работи носат несреќа

Почетокот на 2020 година е многу блиску и веќе знаете дека таа ќе биде престапна година. Според народното верување, многу проекти започнати во престапна година никогаш не се реализираат. Поради тоа, подобро е некои работи воопшто да не ги правите во текот на следната година.

Што не треба да правите во текот на 2020 година: Овие работи носат несреќа

Еве што е најдобро да не се започнувате во 2020 година:

1. Не започнувајте со изградба на куќа (бидејки може да дојде до несреќа, поплава, пожар, лизгање на земјиште итн.).

2. Не се препорачува купување нов дом или преселување.

3. Промена на работното место не е добра идеја.

4. Забрането е да се венчате или да се верите во текот на престапна година.

5. Не започнувајте нов, самостоен бизнис.

Од вас зависи дали ќе ги почитувате овие забрани или не. Запомнете дека позитивниот став секогаш ќе ви помогне да ги избегнете проблемите што ги носи престапната година.

Прочитајте кои 30 работи никогаш не треба да ги правите доколку сакате да пронајдете вистинска среќа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар