Што би ви кажале неживите предмети кога би можеле да зборуваат?

Што би ви кажале неживите предмети кога би можеле да зборуваат?

Во нашиот секојдневен живот постојано сме опкружени со голем број неживи предмети. Секој од нив служи за одредена цел. Толку многу сме навикнати на мебелот, облеката, алатите и другите вообичаени предмети од нашите домови и работни места што речиси и не ги ни забележуваме.


Што би ви кажале неживите предмети кога би можеле да зборуваат?

Високите потпетици: „Вчера бевме на театар.“; Машките чевли: „Имате среќа! Ние моравме да седиме 3 часа на состанок!“; Патиките: „Ништо не се случи…“

Но, сте се запрашале ли каков би бил животот кога овие предмети би можеле да зборуваат? Дознајте го тоа од следните интересни и смешни цртежи…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар