Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Стјуардесите од авиокомпанијата „Ryanair“ направија секси календар, а парите од неговата продажба ќе бидат префрлени на сметката на организацијата „Teenage Cancer Trust“, која се грижи за тинејџерите заболени од рак.Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“ Нивната цел е со овој календар да соберат 100.000 евра. Доколку успеат да си ја постигнат целта, тоа ќе значи дека од 2008 година кога го направија нивниот прв календар до денеска, успеале да соберат 700.000 евра наменети за добротворни цели. Фотосесијата е направена на Крит, а календарот може да се купи од веб сајтовите на „Ryanair“ и на организацијата „Teenage Cancer Trust“.

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Насловна страница

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Јануари

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Февруари

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Март

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Април

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Мај

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Јуни

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Јули

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Август

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Септември

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Октомври

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Ноември

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Декември

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Задна страница

Погледнете и како се одвиваше фотосесијата и правењето на календарот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар