Развојот на Њујорк од 1879 година до денес

Њујорк е една од најпознатите метрополи во светот. Фасцинантно е да се погледне брзиот развој на градот и едновековната еволуција на облакодерите. Во оваа интересна споредба на четири фотографии кои датираат од 1879 до 2012 година, може убаво да се забележат сите промени кои ги претрпел градот.Развојот на Њујорк од 1879 година до денес На последната фотографија е претставено како ќе изгледа градот наредната година, кога ќе биде изграден и новиот Светски трговски центар. Како што напредува технологијата можеме само да си замислуваме како ќе изгледа градот за 100 години од сега.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар