Ранец кој се трансформира во тротинет

Овој одличен концепт е дело на Густаво Бренк и е наречен „Gig pack“. Ранецот кој е доста простран и во кој може да се сместат многу работи, во неколку потези може да се трансформира во превозно средство со кое лесно ќе можете да ги одбегнете градските гужви и притоа да не ја загадите околината.Ранец кој се трансформира во тротинетШипките на тротинетот се направени од алуминиум, со што е внимавано целиот ранец да не тежи многу. Сѐ уште не е најдена фирма што би го произведувала, но мора да му се даде признание на Густаво дека концептот му е многу интересен и практичен.Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет Ранец кој се трансформира во тротинет


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар