Рајско прибежиште во срцето на Алпите

Хотелот Камбријан во Аделбоден на Швајцарските Алпи е место за коешто секој сонува додека е заглавен во работни обврски и стрес. Супермодерниот и луксузен хотел од сите страни е опкружен со живописните планински предели. Каде и да се свртите ќе ги забележите прекрасните Алпски падини покриени со снег или со зеленило и по некое бајковито швајцарско село.Рајско прибежиште во срцето на АлпитеХотелот има 71 соба, 24 апартмани и сè друго што може да се најде во еден врвен хотел. Негов најинтересен дел веројатно е базенот-тераса од каде што може да се ужива во восхитувачка глетка за време на опуштањето во водата.Рајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на АлпитеРајско прибежиште во срцето на Алпите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар