Во која европска држава мажите имаат најголеми пениси?

Во која европска држава мажите имаат најголеми пениси?

Народ со најголеми пениси во Европа се Унгарците, додека пак најмали имаат мажите во Романија, доколку му верувате на ова истражување. Што се однесува до земјите од бивша Југославија, Словенците го заземаат највисокото место, потоа Србите, Хрватите, па дури потоа Македонците со просек од 13,98 см. Должината на пенисите на Босанците и Црногорците не е измерена.

Во која европска држава мажите имаат најголеми пениси?

16+ см: 1. Унгарија (16,51) 2. Франција (16,01)

15,5-16 см: 3. Чешка (15,89), 4. Холандија (15,87), 5. Италија (15,74), 6. Белгија (15,65), 7. Грузија (15,61)

15-15,5 см: 8. Данска (15,29), 9. Словачка (15,21), 10. Словенија (15,13), 11. Бугарија (15,02)

14,5-15 см: 12. Србија (14,87), 13. Шведска (14,80), 14. Хрватска (14,77), 15. Грција (14,73), 15. Албанија (14,73), 17. Белорусија (14,63), 18. Исланд (14,56)

14-14,5 см: 19. Германија (14,48), 20. Швајцарија (14,35), 21. Норвешка (14,34), 22. Полска (14,29), 23. Австрија (14,16), 24. Турција (14,11)

13,5-14 см: 25. Македонија (13,98), 26. Украина (13,97), 26. Велика Британија (13,97), 28. Шпанија (13,85), 29. Естонија (13,78), 30. Финска (13,77)

13-13,5 см: 31. Ерменија (13,22), 32. Русија (13,21), 33. Португалија (13,19)

12,5-13 см: 34. Ирска (12,78), 35. Романија (12,73)

Нема податоци за: Андора, Босна и Херцеговина, Кипар, Литванија, Лихтенштајн, Летонија, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора и Сан Марино.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар