Пубертетот на машките во една минута

Оваа приказна напишана и анимирана од страна на Александар Гелнер, со музичка подлога од Никлас а Крогер, на динамичен начин го прикажува периодот на пубертет кој го поминуваат момчињата.

Пубертетот на машките во една минута

Од првото мозолче, до лудувањето, пијанчењето и заљубувањето.

Пубертетот на машките во една минута

Ќе се сложите дека е вака?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Џони Reply

  Не е една минута…
  хахахахаха
  FAIL !

 2. Trajko Reply

  hahaha, bravo, extra.

 3. Џуро Reply

  Многу е јако. Алал да му е!

Остави коментар