Првиот официјален ресторан „Барби“

Првиот официјален ресторан „Барби“

Во Тајпеј, Тајван е отворен првиот официјален и лиценциран ресторан инспириран од најпознатата кукла „Барби“. Ресторанот е навистина уникатен, а неговото мени нуди голем избор на вкусни деликатеси, тестенини, колачиња и многу други десерти.

Првиот официјален ресторан „Барби“

Во ресторанот доминира розовата боја, а насекаде може да види познатото лого на брендот. Распослан е на површина од 660 квадратни метри, а се очекува да привлече многу туристи од Кина, Јапонија и Хонк Конг.

Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“Првиот официјален ресторан „Барби“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар