Предизвикување експлозија со моќта на умот

Предизвикување експлозија со моќта на умот

Телекинезата, односно можноста да се влијае на материјалниот свет исклучиво со моќта на умот, отсекогаш била голем предизвик за мистиците, но тие никогаш не успеале да постигнат позитивен резултат. Првите кои успеале во тоа се Крис и Бред, двајца интелигентни луѓе од Луизвил, САД, барем кога во прашање е експлозија на лубеница.Предизвикување експлозија со моќта на умотЕксплозијата ја постигнале благодарение на посебен уред кој сами го конструирале. Уредот користи електроенцефалограф (ЕЕГ), кој ги регистрира електричните бранови во мозокот. Кога ќе регистрира одредено ниво на концентрација, направата реагира на тоа и ја распарчува лубеницата.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар