Поврзаноста што оваа девојка ја има со нејзините кучиња е вистинската дефиниција за сродни души

Поврзаноста што оваа девојка ја има со нејзините кучиња е вистинската дефиниција за сродни души

Врската помеѓу личноста и нејзиното куче е нешто многу посебно. Откако ќе ја видите безусловната љубов во очите на вашето куче, вие не можете да не ги развиете истите чувства и за него. Фотографката Урсула Аитчисон има ваква љубов со нејзините златни ретривери, Хјуго и Хаксли. Најдобриот дел? Таа ја споделува нивната разиграна врска преку слатки и забавни фотографии. Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар