Порака во шише: Вистинска приказна која ќе ве допре во срцето

Да пронајдете порака во шише во денешно време е скоро неверојатно, освен можеби во приказните. Но, оваа топла емотивна приказна е вистинско искуство за нешто што неодамна се случило на Калифорнискиот брег.

1-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk

Додека неколку другари рибареле, случајно наишле на стаклено шише кое „испливало“ на брегот. После кратко набљудување, тие забележале дека во него се крие порака. Го отвориле шишето, а таму нашле фотографија и кратко писмо:

2-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 3-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 4-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 5-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 6-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 7-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk

Моето име е Мел. Имам 3 прекрасни деца и прекрасна жена на скоро 54 години во моментот кога починав. Го сакам океанот, рибарењето во длабоко море, ловењето школки со моите два сина и посетувањето на крајбрежните вирчиња со целото семејство. Денеска моето семејство ми овозможи да почивам на место кое многу го сакам… во океанот. Па, ова е почеток на моето патување… Ако ја пронајдете оваа порака во шише, ве молам одете на мојата Фејсбук-страница _________, ставете слика од себеси и напишете каде сте ме нашле и потоа вратете ме назад на моето патување.

Благодариме и Господ да ве благослови,
Семејството на Мел

Бидејќи семејството посакува патувањето на Мел да продолжи, откако ја прочитале пораката, рибарите повторно го пуштиле шишето во водата и го вратиле Мел назад во океанот каде што неговата приказна ќе може да продолжи.

8-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 9-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk 10-Poraka vo shishe: Vistinska prikazna koja kje ve dopre vo srceto-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар