Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Убавината во уметноста е тоа што ја има насекаде околу нас. Артистите во денешно време се служат со безброј медиуми за да создадат неверојатни дела кои ги восхитуваат набљудувачите. Мејкап артистите не се исклучок од тоа. Тие имаат фантастични способности за употреба на шминката, со којашто успеваат да се трансформираат себеси во некои други личности, а со самото тоа да креираат неверојатно ремек-дело. Продолжете да читате и погледнете како една артистка го прифатила предизвикот од нејзините фанови и го спровела на дело.
Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Ова е талентираната мејкап артистка Хе Јохонг (He Yuhong). Таа е бјути влогерка од Чонгкинг, Кина и редовно објавува видеа од нејзините интересни трансформации во други личности, на нејзиниот видео канал Miaopai.

Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Неодамна, некој обожавател на нејзината работа, решил да ја предизвика да направи нешто што не го направила досега, со цел да ги тестира нејзините граници како уметница. Досега, Хе Јохонг го има докажано својот талент, трансформирајќи се во разни познати личности, со помош на шминка.

Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Во овој случај, обожавателот ѝ дал предлог да се проба себеси во малку поинаква насока и да се трансформира во класичното уметничко дело „Мона Лиза“. Таа со задоволство се согласила да го направи тоа. Ја снимила целата постапка на трансформација, а видеото добило повеќе од 20 милиони прегледи!

Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Погледнете како оваа неверојатна мејкап артистка се трансформира во Мона Лиза

Погледнете како изгледа целосната трансформација во безвременската Мона Лиза во ова видео…

Сосема е безбедно да се каже, дека таа е неверојатно талентирана мејкап артистка.

„Реакцијата на фановите сосема ме обзема“, вели Хе Јохонг. „Навистина ја почитувам сета поддршка којашто ја добив и сум многу среќна што на гледачите им се допаѓа мојата трансформација.“

За секоја трансформација е потребно многу време да се реализира. Хе Јохонг вели дека ѝ се потребни 4-6 часа посветено шминкање.

Воедно, Хе Јохонг е позната и по нејзините преобразби во познати личности од Западот. Погледнете ги на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар