Пиштол во облик на прстен

Пиштол во облик на прстен

Овој прстен претставува феноменален минијатурен модел на пиштол изработен до перфекција. Најверојатно е од Француско потекло, а пронајден е во почетокот на 19-тиот век. За него нема многу достапни информации, ниту пак за пронаоѓачот или за процесот на неговото создавање. Сепак, со сигурност ова практично и пред сè, смртоносно оружје е едно од најмалите во светот.Пиштол во облик на прстенПиштол во облик на прстенПиштол во облик на прстенПиштол во облик на прстенПиштол во облик на прстенПиштол во облик на прстен


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. lala Reply

    sakam gaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa <3

Остави коментар