Овој човек плете џемпери инспирирани од познати места ширум светот и позира таму во нив

Овој човек плете џемпери инспирирани од познати места ширум светот и позира таму во нив

Кога ќе посетиме место на коешто не сме биле досега, најчесто купуваме сувенири за да нè потсетуваат патувањето. Но, за са Сем Барски, артистички плетач од Балтимор, Мериленд, тоа не е доволно. За да ги направи своите патувачки искуства повозбудливи, тој решил да создава џемпери што може да ги носи за секоја прилика. До овој момент, тој веќе има направено над 100 џемпери што ги отсликуваат неверојатните места што посетил. Погледнете дел од неговата колекција и подгответе се да бидете воодушевени!

1. Стоунхенџ, Велика Британија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Barsky (@sambarskyknitter) on

2. Плажата Венеција, Калифорнија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Barsky (@sambarskyknitter) on

3. Улицата Хауард, Балтимор

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Barsky (@sambarskyknitter) on

4. Арката на Сент Луис, Мизури

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Barsky (@sambarskyknitter) on

5. Колеџот Монтгомери, Мериленд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Barsky (@sambarskyknitter) on

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар