Овие животни без сомнение се виновни за направената беља, но мора да им простите

Ако им верувате на овие животни, тие би нашле начин да докажат дека се апсолутно невини. Некој друг дошол, скршил, отворил, изел и растурил сѐ наоколу и потоа ги обвинил нив. А покрај тоа, колку долго можете да останете лути, гледајќи во тие големи, тажни очи? Погледнете ги следниве фотографии од животни фатени на дело по направената беља. После ова ќе научите како да простите и заборавите.

Ваше височество, несреќа беше!

Ваше височество, несреќа беше!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар