Овие видеа ни покажуваат колку навистина се фотошопирани моделите

Додека фотографиите на моделите излезат во јавност, вие можеби веќе нема да имате можност да ја видите нивната вистинска кожа или коса. Наместо тоа, гледате обработена фотографија која вклучува жена или маж кои само наликуваат на моделот.

Овие видеа ни покажуваат колку навистина се фотошопирани моделите

Со цел да ви покажат колку работа е потребна за да се постигне Вог изглед, компанијата „Rare Digital Art“ објавила неколку обработки на фотографии во тајмлапс видеа. Мислевте дека совршениот лик е готов за неколку минути? Не, потребни се неколку часови.

Елизабет Мос, која е основач на оваа компанија, изјавила дека овие видеа се всушност направени од страна на аматери, а не од професионалци. Таа исто така кажала и дека не се соодветна репрезентација за она што е посакувано во модната фотографија. Но, сакајќи да им покаже на луѓето како се одвиваат овие обработки, таа решила да ги објави овие 3 видеа. Погледнете како изгледа обработката на моделите во Фотошоп…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар