Овие фотографии ни покажуваат дека ежовите се едни од најслатките суштества на планетата

Сте знаеле ли дека боцките на ежовите се всушност коса која е зацврстена со кератин? Но, и покрај нивните боцки, сигурни сме дека нема да бидете изненадени од научниот факт дека ежовите се апсолутно неодоливи. Токму затоа и собравме неколку емпириски податоци со цел да го поддржиме ова наше тврдење. Уживајте!

(1) Овие фотографии ни покажуваат дека ежовите се едни од најслатките суштества на планетата


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар