Одберете симбол и откријте го вашиот најголем страв

Секој има стравови, но некои од овие стравови имаат навистина голема улога во нашите животи. Иако можеби мислите дека знаете кој е вашиот најголем страв, шаманите сметаат дека симболите имаат моќ да откријат што навистина се случува во вашата потсвест.

Одберете симбол и откријте го вашиот најголем страв

Кога ја гледате сликата, кој е симболот што најмногу ве привлекува? Следете го вашиот инстинкт и дознајте кој е вашиот најголем страв, но и како да се справите со него.

1. Око

Начинот на кој ве гледаат другите има големо влијание на тоа како го живеете вашиот живот. Иако знаете да се поврзете со луѓето, често сте загрижени за тоа како ве оцениле и ве доживеале. Страв ви е дека другите се сомневаат во она што го правите со вашиот живот, а ова не ви дозволува да го искористите вашиот целосен потенцијал. Најдоброто нешто што можете да го направите е да работите на вашата самодоверба. Иако е лесно да се грижите за туѓото мислење, од голема важност е да останете верни кон себе.

2. Тркало

Вам ви е страв од стагнација. Животот не значи само да постоите и да повторувате едно исто, и иако го знаете ова, вие не сте сигурни како треба да живеете. Сакате секој ден да изгледа како одмор и да не мора секој ден да работите до смрт. Ако се чувствувате вака, потребно е да си разјасните некои работи. Што е она што најмногу го сакате во животот? Што ве прави среќни? Откријте ги предностите и недостатоците на вашата желба и обидете се да ја направите реалност.

3. Цвет

Вашиот најголем страв е неуспехот. Страв ви е дека никогаш нема да ги остварите вашите цели. Колку и да не сакате да признаете, овој страв ве кочи. Но немојте да заборавате дека ризиците што се појавуваат во животот обично се навистина вредни. Една врата ве носи кон друга и наскоро ќе забележите дека вашиот живот станал значително подобар.

4. Стебло

Ако вашиот избор е стеблото, тоа е знак дека се плашите од стареење. За вас староста е само уште еден збор за смрт. Не дека сакате да живеете засекогаш, но би сакале да останете млади. Сакате и сите сакани личности секогаш да бидат со вас. Вашето срце е големо и тоа е одлична особина, но морате да прифатите некои работи во животот. Време е да се придвижите напред, без разлика дали ви се допаѓа тоа или не.

Ако сакате да го откриете и најдоброто нешто кај вас, кликнете на првото животно што ќе го забележите на сликата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар