Одберете ја картата што ви привлекува најмногу внимание и прочитајте го тоа што треба да го слушнете

Кој меѓу нас не сака да знае што го чека во иднината? Токму затоа и го подготвивме овој интересен краток текст кој може да ви открие многу за тоа што следува во вашиот живот набрзо. Внимателно погледнете ги картите, дозволете ѝ на интуицијата да ве води и изберете ја онаа што најмногу ви се допаѓа. Токму таа носи порака за која се надеваме дека ќе биде инспиративна за вас.

1. Порака за сила

Јасно е дека не можеме да ја одбереме секоја ситуација што се појавува во нашиот живот, но тоа што можеме да го направиме е да одбереме како ќе реагираме на неа. Постојат емоции што ве ограничуваат, како лутина, очај или болка и постојат оние како оптимизам, љубов и верба што ве прават подобри луѓе и ве тераат да се движите кон напред. Емоциите со кои сакате да живеете и ставовите што ги заземате за тоа што ви се случува се само ваши, па не заборавајте дека го привлекувате тоа што сте.

Ако искрено љубите, ќе привлекувате љубов, ако сте среќни ќе привлекувате среќа. Ако сакате целото добро да дојде во вашиот живот, исполнете го својот ум и светот со позитивност и ќе видите како сè ќе ви се смени. Одлуката останува на вас!

2. Порака за љубов

Како се чувствувате во моментов? А како би сакале да се чувствувате? Вашиот ум е како големо филмско платно на кое ги проектирате своите мисли. Навистина е чудесно како вашите мисли секогаш наоѓаат начин да се манифестираат и во вистинскиот свет.

Ако вашите мисли се позитивни, тогаш ќе ги проширите и на светот околу вас. Исто така, секоја ноќ пред спиење искажувајте благодарност за добрите нешта што ви се случиле во текот на денот,  а ако сте се соочиле со нешто лошо, прифатете го и насочете ги мислите кон нешто позитивно за да го исполните вашето срце со среќа. Овој едноставен чин има моќ да го трансформира вашиот свет.

3. Порака за промена

Оваа порака доаѓа во вашиот живот со цел да ве потсети дека среќата е избор што треба да го одбирате секојдневно, избор што не зависи од околностите што ве опкружуваат. Треба да сфатите дека иако постојат ситуации кои дефинитивно не можете да ги промените, секогаш имате можност да живеете на друг начин.

Време е да бидете среќни. Не заборавајте дека во вашиот живот нема проблеми, само предизвици кои морате да ги совладате, нема кризи, само можности да го искористите најдоброто од лоша ситуација. Разочарувањата ќе бидат заменети со вера и секој нов ден ќе ви станува сè подобар. Најдоброто допрва доаѓа.

Направете уште еден забавен тест што ќе ви го разубави денот: Одберете врата, кликнете на неа и дознајте што ве очекува во иднина


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар