Одберете го човекот кој најмногу ве плаши и дознајте ја вистината за себе

Менталните нарушувања се многу популарна тема во филмовите. Некои глумци ги прикажуваат нивните ликови толку веродостојно, што ќе ве натераат да се запрашате дали навистина имаат проблеми со психичкото здравје. На следниве фотографии можете да видите актери од разни филмови коишто толкувале ликови со некакво ментално нарушување. Одберете ја фотографијата што најмногу ве плаши дознајте ја неочекуваната вистина за себе…

Одберете го човекот кој најмногу ве плаши и дознајте ја вистината за себе

Го одбравте ликот што ви предизвикува најголем немир? Тогаш, подготвени сте да ги прочитате резултатите и да откриете нешто повеќе за својот карактер. Продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар