Одберете едно сонце и прочитајте го советот што ќе ви го промени животот

Одберете едно сонце и прочитајте го советот што ќе ви го промени животот

Различните небесни објекти можат да влијаат на нас на различен начин, без разлика дали ни носат ниска или висока енергија. Кога нештата ни стануваат малку луди, ние можеби не го разбираме начинот на кој се развиваат. Ако ова ви се случува и вам, имаме одличен тест за вас. Сè што треба да направите е да го одберете сонцето што најмногу ве привлекува и да ја прочитате пораката што ќе насочи кон правиот пат во животот. Не размислувајте премногу!

Сонце број 1

Набрзо ќе се соочите со тешки ситуации што ќе ве исцрпат. Но, нешто навистина добро може да излезе од нив. Додека нештата се случуваат во следните неколку недели, вие обидете се да научите што е можно повеќе од ова искуство, бидејќи мудроста што ќе ја стекнете во текот на овој период ќе ви помогне многу во животот понатаму.

Сонце број 2

Неколку области од вашиот живот се вон рамнотежа. Тоа може да биде исхраната, здравствената рутина, работата или односите… Добро е да почнете да водите дневник и да го бележите начинот на кој го поминувате времето од моментот кога ќе се разбудите до моментот додека не си легнете. По некое време прегледајте го дневникот и ќе откриете точно каде ви се трошат времето и енергијата.

Сонце број 3

Поради способностите за емпатија и поврзување со другите на емоционално ниво, важно е да поставите здрави граници. Многу луѓе најчесто не се ни свесни дека црпат енергија од другите. Тоа не го прават намерно, но постојат големи шанси да се емотивно закачени за оние околу нив. Токму затоа и треба почесто да се проверувате и преиспитувате со цел да не давате повеќе одошто е потребно.

Расположени сте за уште еден тест? Одберете една карта, кликнете на неа и прочитајте важна порака за вашиот живот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар