Новиот фантастичен дом на основачот на Твитер

Новиот фантастичен дом на основачот на Твитер

Основачот на „Твитер“, Џек Дорси, отсега ќе може да ужива во неверојатен поглед и неизмерен луксуз. Тој пред извесно време ја купи оваа неверојатна куќа во Калифорнија, за 9,9 милиони американски долари.Новиот фантастичен дом на основачот на ТвитерВилата е сместена на едно брдо веднаш над океанот, а зафаќа површина од 364 квадратни метри. Ентериерот на домот е во класичен стил, но ретко кој би му одолеал на погледот кој го нуди низ стаклениот ѕид. Целата куќа е опкружена со балкон на кој се поставени удобни лежалки за уживање и релаксација. Новиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на ТвитерНовиот фантастичен дом на основачот на Твитер


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар